STUDENTSKA SEKCIJA MOTORIČKI RAZVOJ I VJEŽBANJE DJECE PREDŠKOLSKE DOBI

Studentska sekcija „Motorički razvoj i vježbanje djece predškolske dobi“ okuplja studente i profesore zainteresirane za razvoj i vježbanje djece predškolske dobi. Pokrenuta je 2015. godine na temelju suradnje s odgajateljima i radi stvaranja preporuka vježbanja i kreiranja edukativnih materijala za roditelje, odgajatelje i kineziologe.

Ciljevi ove sekcije su:

• unapređenje znanja o motoričkom i ostalim područjima razvoja djece
  • praćenje (dijagnostika) razvoja djece
  • unapređenje znanja o vježbanju djece (organizacija, odabir sadržaja primjerenih stupnju razvoja)
  • praktična primjena sadržaja
  • pisanje plana i programa rada u sportskom vrtiću (za verifikaciju kod Agencije za odgoj i obrazovanje i MZO)
  • tematske radionice za izradu preporuka vježbanja za djecu i edukativnih digitalnih materijala
  • rješavanje zadataka i problema kretanja vezanih uz okruženje u kojem djeca borave

Kroz ovu sekciju studentice i studenti su sudjelovali u radu Laboratorija za motorički razvoj i na različitim projektima od kojih se mogu istaknuti Motorička znanja djece predškolske dobi i Kako i koliko vježbaju djeca predškolske dobi. Kroz projekt Kako i koliko vježbaju djeca predškolske dobi studenti su sudjelovali u izradi edukativnih materijala koji su služili za informiranje roditelja putem oglasnih ploča u dječjim vrtićima u gradu Zagrebu.

Repozitorij je prazan
Sortiraj prema: naslovu | vremenu zadnjeg odgovora | vremenu otvaranja teme
Naslov Odgovori Zadnji odg.