Sveučilište u Zagrebu

Kineziološki fakultet

PRIZNANJE U KATEGORIJI POJEDINCA...

Paula Novina, studentica druge godine PSSIT smjera Kondicijska priprema sportaša,  dobila je od Hrvatskog akademskog sportskog saveza priznanje u kategoriji pojedinca zaslužnog za doprinos razvoju studentskog sporta u Republici Hrvatskoj za sportaše s invaliditetom

Natjecateljskim paraplivanjem počela se baviti sa sedam godina i od tad ostvaruje brojne zapažene rezultate.

Višestruka je državna prvakinja u disciplinama 50 m i 100 m prsno. Godine 2018. nastupala je na prvom Europskom prvenstvu i u finalu utrke na 100 m prsno u kategoriji SB8 osvojila je 5. mjesto. Godinu kasnije, nastupila je na Svjetskom prvenstvu gdje je na utrci 100 m prsno u kategoriji SB8 osvojila 10. mjesto.

Na Europskom prvenstvu u Portugalu 2021. u finalu discipline 100 m prsno zauzela je 5. mjesto s novim rekordom Hrvatske. Iste je godine nastupila na Paraolimpijskim igrama u Tokiju kao najmlađa sudionica POI-a gdje je zauzela 9. mjesto s novim državnim rekordom. Paula je izborila i vizu za Paraolimpijske igre u Parizu.

Pauli, kao i njenom treneru i našem doktorandu Ivanu Perzelu, mag. cin., želimo sve najbolje u Parizu.