Laboratorij za audiovizualne tehnologije u kineziologiji

VODITELJ LABORATORIJA: prof. dr. sc. Ljubomir Antekolović

PROMO VIDEO LABORATORIJA.

OPIS LABORATORIJA (područje istraživanja – strateški pravci):

• Uvođenje sustava i aplikacija za analizu pokreta u kineziologiji. Definiranje različitih protokola korištenjem novih tehnologija, što uključuje audio i video uređaje te primjerena programska rješenja.
  • Primjena različitih sustava za analizu pokreta u svrhu utvrđivanja natjecateljske učinkovitosti, pravilne izvedbe pokreta. Korištenje protokola prilagođava se  laboratorijskim, terenskim i online uvjetima za akviziciju i obradu materijala.
  • Dizajniranje i validacija optimalnih paketa video analize za različita područja primijenjene kineziologije.
  • Izrada edukativnih foto i video materijala, e-publikacija s ciljem podizanja razine primjenjivosti različitih sustava audiovizualnih protokola za potrebe znanstvenog i stručnog rada u području kineziologije.

MJERNI UREĐAJI (Šestar – baza znanstvenih instrumenata https://sestar.irb.hr/):

• 2 kamkordera Panasonic HC-X920
  • 2 fotoaparata Panasonic DMC FZ 200
  • 1 fotoaparat Sony RX 10/II
  • APAS programski paket za 2D/3D analizu pokreta
  • Kinovea programski paket za video analizu version 0.8.15

PONUDA MJERENJA I TESTIRANJA ZA GRAĐANE:

• Video analiza
  • 2D/3D analiza