Najčešća pitanja studenata Kineziološkog fakulteta

 

1. Što je to studentski zbor?
Studentski zbor je organizacija osnovana prema Zakonu o Hrvatskom studentskom zboru iz 1996. Država je iz potrebe za kvalitetnim studentskim organiziranjem osnovala sukladno Zakonu krovnu studentsku organizaciju.
Studentski zbor je studentsko izabrano predstavničko tijelo koje štiti interese studenata, sudjeluje u radu i odlučivanju u tijelima Sveučilišta u Zagrebu, te predstavlja studente u sustavu visokog obrazovanja. Studentski zbor je nepolitička, nestranačka, nevladina i neprofitna organizacija koja poštuje načelo jednakosti pripadnika akademske zajednice i načelo jednakosti građana općenito, zabranu i diskriminacije zbog rase, spola, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovine, rođenja, naobrazbe i društvenog položaja.
 
2. Gdje su prostorije studentskog zbora?
Prostorija Studentskog zbora Kineziološkog fakulteta je soba 101/1, nasuprot praktikuma iz anatomije. Kontakt je moguć mailom szbor@kif.hr ili preko svojih studentskih predstavnika.
 
3. Kada i kako se obratiti članovima Studentskog zbora?
Obratiti se možeta svakim radnim danom, u prostorijama Studentskog zbora ili putem szbor@kif.hr ili preko studentskih predstavnika pojedine godine.
 
4. Gdje se nalazi studentska referada?
Studentska referada nalazi se u prvom hodniku s desne strane nakon glavnog ulaza na Fakultet, u posljednjoj prostoriji s desne strane.
 
6. Gdje se nalazi informatička služba?
Informatička služba nalazi se u drugom hodniku s lijeve strane nakon ulazka na Fakultet u drugoj sobi s desna.
 
7. Koje je radno vrijeme referade?
Uredovno radno vrijeme studentske referade je od 11 do 14 sati.
 
8. Koje je radno vrijeme knjižnice?
Radno vrijeme knjižnice je od 8 do 16 sati, svakim radnim danom.
 
9. Gdje se nalazi dekanat?
Dekanat se nalazi nasuprot praktikuma za Kvantitativne metode ili informatičke učionice.
 
10. Kome se obratiti za razmjenu studenata?
Za razmjenu studenata najbolje se obratiti administrativnoj tajnici Ureda za međunarodnu suradnju, protokol i odnose sa javnošću gosp. Nataliji Babić u prostorijama bivše referade. (Tel/Fax: 01-3658-645; iro@kif.hr)
 
12. U kojem vremenu se može koristiti informatička učionica?
Informatička učionica može se koristiti u vremenu od 16 do 18 sati svakog radnog dana.
 
13. Uprava Kineziološkog fakulteta?
Upravu Kineziološkog fakulteta čine dekan, prodekani, savjetnici, tajnik i šef računovodstva (više na: http://www.kif.hr/vodstvo_kif-a).
 
14. Izborni moduli?
Izborni modul izabire se po osobnom izboru pri upisu četvrte godine. Upisani modul nam daje dodatnu kompetenciju iz područja izabranog sporta, kondicijske pripreme sportaša, kineziterapije, rekreacije, fitnesa ili sportskog menagmenta.
 
15. Uvjeti upisa izbornih modula?
Neki moduli imaju uvjete koji su promjenjivi. Potrebno je stupiti u kontakt sa nositeljem određenog modula kako bi saznali konkretne uvjete.
 
16. Koju titulu student dobiva po završetku sveučilišnog studija?
Mag.cin (magistar kineziologije).
 
17. Koliko mogu prenijeti ECTS bodova na višu godinu studija?
Na višu godinu studija možete prenjeti 10 ECTS, s tim da će Studentski zbor u suradnji sa studentima i Upravom Fakulteta probati izboriti za nešto viši broj ECTS bodova.
 
18. Imamo li apsolventsku godinu?
Po Statutu svaki student ima pravo na dvije apsolventske godine, koje se smanjuju ako student zaostane „padne“ koju godinu studija. Trenutačno postoji problem sa ISVU sustavom koji ne prepoznaje apsolventsku godinu, ali Studentski zbor ulaže velike napore kako bi se taj problem riješio i osigurao studentima zadržavanje studentskih prava.
 
19. Koliko puta imam pravo izaći na ispit?
Na ispit imate pravo izaći 8 puta, s tim da nakon trečeg izlaska imate komisijski ispit a u slučaju pada na njemu predmet morate ponovno slušati. Kod nas na Fakultetu je praksa da Vam profesori dopuštaju da bez ponovljenog slušanja ispita nakon završetka predavanja uredno dobijete potpis i izađete na ispit, međutim po Statutu to nije dopušteno tako da kad padnete na komisijskom ispitu obavezno dogovorite s profesorom Vaše obaveze prema predmetu. U slučaju da se nešto zakomplicira a Vi niste odslušali predavanja profesor Vam u potpunosti ima pravo nedati potpis. Nakon ponovljenog slušanja predmeta dobivate pravo na izlazak još tri puta na ispit i drugi komisijski ispit koji ako padnete gubite pravo studiranja.
 
20. Je li moguće prebacivanje iz grupe u grupu?
Teoretski je moguče. Trebate pronači osobu iz grupe u koju želite otići, a da ta osoba želi doći u Vašu trenutnu grupu. Potrebno je napisati zamolbu, odnjeti je u studentsku referadu i na svakom prvom predavanju obavijestiti profesora o zamjeni grupa. Naravno da se grupe mogu promjeniti samo u prvim tjednima nastave.
 
21. Kada i gdje mogu vježbati plivanje?
 
22. Kako izabrati mentora i teme za diplomski rad?
U razdoblju između 9 i 10 semestra preko studomata odabirete mentora a u dogovoru s mentorom odabirete ponuđene teme diplomskog rada koja mora biti odobrena od komisije za diplomske radove. U svakom slučaju informacija za odabir mentora i teme diplomskog rada i sam postupak izbora objavljuje se na internetskim stranicama Fakulteta početkom mjeseca veljače.
 
23. Kako i gdje se prijaviti za stručno metodičku praksu u osnovnim i srednim školama?
Najbolje Vam je da si sami pronađete školu u kojoj želite obaviti praksu, uzmete uputnicu kod profesora iz metodike i u točno određenom vremenu odradite potreban fond sati prakse. U slučaju da ne možete sami pronaći školu za odrađivanje prakse to će Vam učiniti profesor iz Kineziološke metodike.
 
24. Ljetna praksa?
Između 8 i 9 semestra ili završetkom 10 semestra svaki student je obavezan obaviti ljetnu metodičku praksu. U kontaktu sa profesorom iz Kineziološke metodike saznati će te termine prakse i način na koji će te ih odraditi.
 
25. Terenska nastava?
Terenska nastava na Kineziološkom fakultetu obavlja se iz predmeta Skijanje i Jedrenja na dasci. Sva terenska nastava ide na vlastiti trošak studenata.
 
26. Kako izabrati izborni predmet?
Preko studomata kod upisa u slijedeći semestar/godinu. Svaki predmet ima ograničen broj studentat koji se može prijaviti, stoga je kod nas na Fakultetu praksa da tko prvi upiše semestar/godinu ima veći izbor predmeta.
 
27. Gdje se nalazi referada poslijediplomskog studija?
Referada poslijediplomskog studija nalazi se dvije prostorije prije referade za studente integriranog studija.
 
29. Ispitni rokovi u 9. mjesecu?
 
30. Vremenski period između izlaska na ispitni rok iz istog predmeta?
Između izlaska na ispitne rokove iz istog predmeta mora proči minimalno 14 dana.
 
31. Prijava i odjava ispita
3 dana prije ispita možete prijaviti ispit a 3 dana prije ispita odjaviti isti.
 

 

 


copyright © 2007-2011 KIF - Kineziološki fakultet - Sveučilište u Zagrebu